Solo-KolosSOLO-KOLOSARTYKUŁY
I URZĄDZENIA
BIUROWE

34 360-41-70
Zadzwoń! 8:00 - 16:00

O firmie

 

Logo Solo-Kolos

Hurtownia artykułów papierniczych i biurowych

Firma Solo-Kolos powstała w 1993 roku. Na początku swojej działalności zajmowaliśmy się wyłącznie sprzedażą papieru oraz artykułów papierniczych na rynku lokalnym. Naszą ofertę stanowił obszerny asortyment papieru: papiery offsetowe, gazetowe, składanka komputerowa, a także szeroki wybór tektur i artykułów papierowych: teczek, skoroszytów, segregatorów archiwizacyjnych oraz pudeł kartonowych.

Rozwój firmy

Z biegiem lat ofertę firmy poszerzaliśmy o artykuły biurowe i piśmiennicze, a także szkolne. Dość szybko wkroczyliśmy na rynek ogólnopolski. Rozpoczęliśmy samodzielny import i eksport papieru. Wiek XXI witaliśmy jako dystrybutor sprzętu i urządzeń biurowych. Ciągły rozwój firmy oraz otwarcie linii produkcyjnej segregatorów archiwizacyjnych pod własną marką Meteor sprawił, iż konieczna była modernizacja i powiększenie powierzchni magazynowej. Dlatego w 2010 roku rozpoczęliśmy rozbudowę dotychczasowej siedziby firmy. Hurtownia zyskała dodatkową halę magazynową oraz sale produkcyjne. Do dyspozycji Klientów urządzono wygodny parking tuż przy magazynie.

Sklep Internetowy

W 2005 roku uruchomiliśmy swój pierwszy sklep internetowy. Z biegiem lat przekształcił się on w rozbudowaną platformę zakupową. Platforma ułatwiła składanie zamówień oraz znacznie przyspieszyła proces ich realizacji. W jej ofercie znajduje się obecnie 10 tysięcy artykułów. Asortyment można przeglądać na wiele sposobów. Ceny i stany magazynowe aktualizowane są kilka razy dziennie.

Nowe technologie

Regularnie wprowadzaliśmy w firmie nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz logistyczne. Nasz magazyn został zintegrowany z firmowym systemem klasy ERP oraz sklepem internetowym. Umożliwia to efektywne zarządzanie towarem i zamówieniami.

Tradycje rodzinne

Od początku swojego istnienia Solo-Kolos jest firmą w 100% rodzinną. Niebawem do zespołu dołączy kolejne, już trzecie pokolenie. Mimo upływu lat wciąż towarzyszy nam pasja założyciela firmy, która napędzała jego biznes przed laty, i która pozwala nam rozwijać się dynamicznie również i dziś. Ta pasja to stawianie sobie coraz bardziej ambitnych celów. To również przyjemność z prowadzenia rodzinnego biznesu oraz poczucie zobowiązania wobec tych, którzy budowali firmę przed nami.